Friday, December 7, 2007

Projekte te reja ne Rivieren e Shqiperise

Alb-Internacional Turizem Co. eshte e interesuar te investoje dhe ndertoje godina gjigande me apartamente dhe hotele ne rivieren shqiptare. Ata qe jane te interesuar te behen bashkepunetore ne keto projekte te reja duhet tee behen partnere me kompanine tone dhe investojne dhe blejne apartamente dhe dyqane qe do te ndertohen ne rivieren tone te bukur.
Projektet do te perfshijne ndertimin dhe shitjen e apartamenteve te reja me 1,2,3 dhoma, apo studio dhe dhoma hotelesh.
Ata qe jane te interesuar te blejne dhe behen partneree me ne ne keto investime dhe ndertime gjigande te kontaktojne per me teper informacione: Anton antonkasa@yahoo.com


Aty do te ndertohen dhe shiten apo jepen me qira:
- restorante te reja
- qendra artistike dhe argetimi
- dyqane te reja


Perreth godinave te reja qe do te ndertohen do te kete parkim makinash, pishina, bare, kopshte dhe parqe te bukura, fusha tenisi, e te tjera.

Cmimi per apartamentet e reja do te jete:
1 dhomeshe 50000 euro
2 dhomeshe 60000 euro
3 dhomeshe 70000 euro

( per keto do te behen contrata zyrtare dhe investitoret do te japin ne banka depositat nga 10000 - 20000 euro)

Ne qofte se jeni te interesuar te bleni apo merrni me qira nje apartament qe ta perdorur ate per 1 jave ne vit, cmimi eshte i lire, vetem
3000 euro teper nje kontrate 20-30 vjecare me agencine tone.
Ju do te mund ta jepni me qira banesen tuaj ose do ti'a jepni per ta perdorur miqve dhe te afermeve te juaj per te kaluar ata pushimet e tyre.(3000 euro per te jetuar aty 20-30 vite)
Per me teper informacione per keto investime te vogla shkoni
tek: http://albaniariviera.blogspot.com/Riviera Shqiptare eshte nga me te mirat ne detin Mesdhe dhe ju do te shijoni panoramat piktoreske dhe ngrohtesine e klimes dhe plazhet fantastike ne qender te Europes.
Investimet dhe depositat financiare per kontratat do te jene vetem:

- 3000 euro per apartamente javore per ti perdorur 10-30 vite turizmi ne rivieren e bukur me 100 euro shpenzime javore.
- 10000 euro (depozite) per te blere 50000 euro apartament
- 15000 euro (depozite) per te blere 60000 euro apartament
- 20000 euro (depozite) per te blere 70000 euro apartament

Po qe se jeni te interesuar te investoni dhe te profitoni prej ketyre ofertave te mira dhe bashkepunim bisnesi te lutem kontaktoni:


Anton antonkasa@yahoo.com


Shihni filmin "Albania's Future Riviera"


Shihni filmin "Albanian Projects in Riviera"Verejtje per te gjithe shqiptaret

" Ju duhet te vendosni sa me shpejt per tu bere partnere me ne dhe dhene keto investime modeste dhe te kontriboni (te bashkuar te gjithe si partnere ne kete bisnes) apo ndihmoni per realizimin e ketyre projekteve te medha me te cilat vertet do te rindertohet Shqiperia e shkaterruar (prej Komunizmit). Tani Riviera e Shqiperise po shitet prej (ishkomunisteve) te korruptuarve politikane dhe te bisnesmeneve shqiptar te cilet me parate e dhena nga vendet e ndryshme te Europes po e shesin rivieren tone dhe i lene jashte shqiptaret qe te sherbejne dhe te punojne si slave ne vendet e tjera, ne vend qe te punojne te shnderrojne dhe shijojne Parajsen tone natyrore (te dhuruar nga Zoti) ne vendin tone te vogel ne mes te Europes. Shqiptaret duhet te perfitojne te gjithe nga kjo dhurate natyrore dhe ata te gjithe duhet te punojne qe te krijojne nje jete te re te nje cilesie shume me te larte (jo vetem ishkomunistet dhe kriminelet e vendit duhet ta kene kete privilegj).Qeverite shqiptare (shume prej tyre dege te krijuara prej ish partise komuniste) jane dhe do te jene pergjegjes per shitjen masive te trojeve shqiptare tek te huajte qe do te ti'u japin para atyre per te blere, perdorur dhe shijuar per vete dhe per te perfituar ne bisnesin e tyre te turizmit duke shfrytezuar keshtu rivieren tone te bukur. Shume toka ne bregdet jane vjedhur dhe pervetsuar prej ish komunistave dhe disa plazhe te rivieres jane shitur tek te huajte.Ju iu dhate miliona para mafiozeve komuniste dhe hajduteve te tjere qe vodhen shqiptaret (me firmat piramidale) dhe vendosen perseri komunistat ne fuqi ne krye te vendit (per tu bere kapitaliste te medhenj te cilet po drejtojne, vjedhin dhe pushtojne te gjithe vendin).Perse nuk investoni tani me zgjuarsi per te miren tuaj, per vetveten si partnere te nje bisnesi te leverdishem dhe per realizimin e projekteve te medha turistike ne riviere qe do te rrisi shume turizmin ne Shqiperi?Tani eshte koha e pershtatshme per te gjithe shqiptaret qe te investojne ne kete bisnes te madh dhe projekte te reja qe do te shpetojne tokat shqiptare dhe rivieren tone te cmuar. Veproni sa me shpejt pa u bere vone dhe shihni veten plotesisht nen kembet e ishkomusitave kriminele qe tashme quhen kapitaliste te fuqishem qe vodhen pronat e te gjithe shqiptareve.E vetmja menyre per te shpetuar nga nje tragjedi e re ( te shkaktuar nga keta shqiptare te ulet dhe inferiore qe na shkaterruan per 60 vite) eshte qe te bashkohemi me miliona shqiptare brenda dhe jashte vendit ne kete bisnes dhe te investojme se bashku ne keto projekte te reja gjigande te cilat do ta rindertojne dhe transformojne shume shpejt Shqiperine dhe e bejne vendin me te bukurin ne Europe ku njerezit do te vijne vazhdimisht per turism nga e gjithe bota(sic shkojne pershembull ne Las Vegas). Kete gje ne nuk do ta bejme vetem per te bere para apo perfituar per vete me nje bisnes te tille turistik, por ne do te shpetojme gjithashtu rivieren e Shqiperise prej atyre, qe e kane dhene vendin tone per shitje tek te huajte(sic ka ndodhur me shekuj). Ne duhet te ndertojme tani godina gjigande turistike ne bregdet duke blere dhe shfrytezuar per vete apo dhene me qira apartamentet tona te reja tek turistet e huaj, dhe jo te shesim tokat dhe plazhet tona te cmuara duke i humbur ato (per 20 vite apo me teper).Ne nuk jemi njerez qe nuk dime apo nuk mundim te krijojme vete nje jete moderne te civilizuar(sic cilesohemi nga te huajte). Ne jemi te shkaterruar nga shqiptaret e keqinj(nga brenda)te cilet nuk na lene te zhvillohemi nga vendi me i varfer (tani) tek vendi me i pasur ne Europe. Ne mund ta shnderrojme vete rivieren ne nje parajse te vertete.Ne mund ta drejtojme dhe qeverisim vetveten dhe ne nuk na nevojiten te huajte te na qeverisin per arsye te shqipetareve te korruptuar qe shiten per para dhe privilegje(tek ata qe nuk duan nje Shqiperi te pasur dhe te zhvilluar). Ne nuk duhen te mendojme se vetem bisnesmenet dhe vendet te huaja mund te investojne, ndertojne dhe perfitojne me turizmin ne begdetin tone, sepse ne vete mundemi qe te investojme tani shuma te medha duke u bashkuar me miliona shqiptare (brenda dhe jashte vendit) si partnere bisnesi qe me investime te vogla mund te realizojme projekte te medha turistike duke kontribuar dhe perfituar prej tyre dhe per te bere nje jete me cilesi te larte (me te mire se Europeanet).Ne kemi mundesi te jetojme te gjithe ne bregdet dhe krijojme nje qytet te ri qe shtrihet ne te gjithe rivieren shqiptare ku do te jetojne te gjithe shqiptaret dhe do te na visitojne shume njerez nga e gjithe bota. Perse duhet te punojme gjithmone per te tjeret dhe ndertojme vendet e huaja por jo vendin tone? Behuni te mencur dhe bashkohuni si partnere dhe perkrahni kete projekt madheshtor ne rivieren shqiptare.- cdo shqiptar tani brenda dhe jashte vendit do te mund te paguaje 3000 euro per te blere dhe pasur nje apartament ne bregdet dhe perdorur 1 jave ate per 10 - 30 vite.- Shume shqiptare blejne tani apartamente me 50000 euro dhe bile me te shtrenjta. Perse atehere mos te investojme njelloj (te blejne apartamente) ne projektet e reja gjigande ne riviere dhe e shnderruar ate ne nje bukuri te vertete qe do te rriste turizmin gjithashtu dhe do te sillte perfitime te shumta per ne te gjithe?Qeveria dhe media shqiptare duhet te kontribojne tani ne kete revolucion te madh transformues, per ti mbeshtetur dhe reklamuar keto projekte te reja qe behen per t'a shnderruar rivieren dhe Shqiperine nga vendi me i varfer,me i perbuzur dhe me i korruptuar ne Europe(dhe bote) ne me te bukurin dhe me te zhvilluarin dhe me te preferuarin. Koha ka ardhur qe te gjithe shqiptaret te mire dhe keqinj te bashkohen tani ne keto projekte madheshtore, qe te fillojne dhe perfundojme sa me shpejt(per 5 vite) realizimin e tyre. Investimet tona do te jene shume modeste (3000euro+)por ne si shqiptare do te perfitojme shume prej ketij kontributit dhe bashkimit tone(me miliona njerez,brenda dhe jashte vendit) si partnere bisnesi dhe ne te gjithe do te bejme nje jete shume here me te mire se tani, si edhe do te shpetojme vendin tone prej atyre qe po e shesin apo po e blejne rivieren tone, Parajsen e vogel Shqiptare".

Alba-Internacional Turizem Co.
Shkruani mendimin tuaj tek forumi: http://albanianriviera.freeforums.org